swiateczny-jarmark

Jarmark Świąteczny w Gdyni ze Świętym Mikołajem już 4 grudnia!

4 grudnia nastąpi uroczyste otwarcie Jarmarku Świątecznego w Gdyni, który po dwóch latach nieobecności ponownie będzie rozsiewał świąteczną atmosferę. We wcześniejszych sezonach wydarzenie było odwoływane ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa. Jednak w tym roku Plac Grunwaldzki ponownie rozbłyśnie magią Świąt Bożego Narodzenia.

Wielkie otwarcie bożonarodzeniowego miasteczka nastąpi już 4 grudnia, obfitując w stoiska ze świątecznymi dekoracjami, atrakcyjnymi prezentami i smacznymi przysmakami, które będzie można zakupić codziennie od 4 do 30 grudnia na Placu Grunwaldzkim. Jarmark Świąteczny w Trójmieście będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00–21:00, a także w soboty i niedziele w godzinach 11:00–21:00.

Bożonarodzeniowe miasteczko z niepowtarzalną atmosferą

Jarmark Świąteczny to idealne miejsce dla całych rodzin, aby poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia, korzystając z licznych atrakcji w towarzystwie Świętego Mikołaja. Plac Grunwaldzki będzie zastawiony różnymi stoiskami, gdzie będzie można podziwiać wspaniałe rękodzieła, nabyć urocze prezenty dla najbliższych, a także skosztować potraw świątecznych z wielu krajów.

Świąteczną atmosferę będą rozgrzewać występy artystyczne na żywo, a najmłodszym uczestnikom będzie towarzyszyć Święty Mikołaj, z którym każdy będzie mógł porozmawiać i powiedzieć, czego życzyłby sobie na Gwiazdkę. Na terenie świątecznego miasteczka ustawione zostaną dekoracyjne bramy, które będą świetnym miejscem, aby upamiętnić te magiczne chwile na rodzinnej fotografii.

Mikołajkowe atrakcje i przepyszna kuchnia

Cały Jarmark Świąteczny utonie w migoczących światełkach i kolorowych dekoracjach, tworząc niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Natomiast Święty Mikołaj pojawi się w miasteczku 6 grudnia i będzie dostępny dla mieszkańców codziennie w godzinach 16:00-19:00. Świąteczna siedziba Mikołaja będzie znajdować się w muszli koncertowej, gdzie zarówno najmłodsi, jak i rodzice będą mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Z kolei dla łasuchów i osób spragnionych świątecznych specjałów będą czekać przysmaki z różnych zakątków świata. Będzie można zakosztować bigosu, pierogów, świeżego chleba, góralskich serów, regionalnych wędlin, greckiej chałwy, węgierskiego ciasta drożdżowego, litewskich specjałów i świątecznych słodyczy. A przepyszną ucztę popić miodem, grzańcem, herbatą świąteczną albo gorącą czekoladą.