netflix-mural

Gdynia błyszczy świecącymi muralami

Od jakiegoś czasu w Gdyni panuje moda na artystyczne murale. Można je podziwiać na wieżowcach, blokach i ścianach. Jedne z nich tworzone są jako przepiękne dekoracje, podczas gdy inne umieszczane są w celach marketingowych. Niemniej jednak obydwa rodzaje przyciągają wzrok przechodniów i stanowią nietuzinkową ozdobę miejskiej infrastruktury. Najnowszym dodatkiem w świecie gdyńskich malowideł jest świecący mural Arcane.

Świecący mural w Gdyni przedstawia waleczne siostry Jinx i Vi – postaci serialu animowanego „Arcane”, który można oglądać na platformie Netflix. Od momentu, gdy tylko mural pojawił się na ścianie budynku przy ul. Partyzantów 39, przykuwa uwagę nie tylko fanów serialu, ale i wielu mieszkańców Gdyni.

Błyszczący mural robi również furorę w mediach społecznościowych, gdzie pojawia się na instagramowych kontach miłośników popularnej netflixowej serii. Fani „Arcane” zjeżdżają z różnych części Polski, aby „strzelić” sobie selfie z bohaterami serialu, aby potem opublikować fotki na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Serial „Arcane” powstał na podstawie popularnej gry „League of Legends” od Riot Games. Pierwszy odcinek miał swoją premierę na platformie Netflix zaledwie 7 listopada. Jednak błyskawicznie zaskarbił sobie serca milionów widzów na całym świecie.

Świecące murale Netflixa rozmieszczono w różnych miastach na całym świecie

Gdyński mural „Arcane” jest pierwszym muralem tej serii, jaki zaplanowano w różnych miastach w całej Polsce. Niedługo po jego odsłonięciu, drugi pojawił się w Katowicach. Muralowa kampania marketingowa „Arcane” obejmuje zarówno Polskę, jak i wiele innych krajów na całym świecie.

Murale Netflixa nie tylko odznaczają się dopracowanym i barwnym wykonaniem. Wykorzystują też uroki farby fluorescencyjnej, która po zachodzie słońca rozświetla całe malowidło. Dzięki temu mural za dnia tworzy piękną mozaikę intensywnych barw, a pod osłoną nocy zachwyca swoim blaskiem.