wieza-widokowa

Gdynia: Rozbiórka i przeniesienie wieży widokowej z InfoBoxu

Od jakiegoś czasu teren przy skrzyżowaniu ul. 10 Lutego i Świętojańskiej znajduje się w rękach nowego dewelopera, który zamierza postawić 7-piętrowy biurowiec. Jeżeli plany dojdą do skutku, wieża widokowa InfoBoxu będzie musiała zostać rozebrana i przeniesiona w inne miejsce. Jak na tę chwilę miasto poszukuje firmy, która podjęłaby się demontażu jednej z najpopularniejszych atrakcji w Gdyni.

Wieża widokowa została skonstruowana na podstawie platformy widokowej, z której można podziwiać przepiękną panoramę gdyńską. Stojąc na platformie, można napawać się malowniczym widokiem na południowe molo i skwer Kościuszki. Jest to doskonałe miejsce na odwiedziny z całą rodziną i pstryknięcie sobie pamiątkowego zdjęcia.

Prace budowlane nad biurowcem ruszają już wkrótce. 7-piętrowy obiekt będzie składał się m.in. z dwóch lokali usługowych, lokalu gastronomicznego i dwóch tarasów widokowych. W tym celu w pobliżu terenu budowy nastąpi tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, zwłaszcza podczas demontażu wieży widokowej.

Rozbiórka i konserwacja wieży widokowej

Rozbiórka wieży będzie opierać się na demontażu windy, schodów, pochylni i ław betonowych, a także na rozbiórce nawierzchni chodnika i zabezpieczeniu miejskiej zieleni. Rozłożona na części zostanie cała wieża z platformą, a wszystkie jej elementy powędrują do magazynu ZDiZ w Gdyni. Wiele z elementów konstrukcji zostanie poddanych konserwacji i odpowiednio zabezpieczonych przed korozją.

Po zakończeniu prac rozbiórkowych i konserwacyjnych wszystkie części wieży będą przechowywane w magazynie, cierpliwie czekając na swoje nowe miejsce.