Akcja Mikołaje na Motocyklach – informacje

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe organizuje paradę „Mikołaje na Motocyklach” od 17 lat. W tym roku jednak, ze względu na obecność koronawirusa, forma akcji zostaje nieco zmieniona. Nie będzie parady Mikołajów.

Coroczny przejazd ulicami Trójmiasta był już tradycją. Motocykliści przebrani za Mikołajów, na swoich motocyklach pomagali dzieciakom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Wspierali także Domy Dziecka. Aby wziąć udział w wydarzeniu, motocykliści opłacali specjalne cegiełki. W ubiegłym roku udało się ubierać prawie 83 tysiące złotych. W akcję zaangażowało się wtedy 1840 osób na motocyklach.

Organizatorzy podkreślają, że mieli nadzieję, że uda się zorganizować akcję.

Choć nie będzie parady „Mikołai na Motocyklach”, można nadal zakupić cegiełkę, z której dochód fundacja przeznaczy na pomoc dzieciom. W tym roku można to zrobić za pośrednictwem portalu Allegro. Sprzedaż ruszyła 11 listopada.

Także na profilu facebookowym „Mikołaje na Motocyklach” planowane są licytacje charytatywne. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych tej akcji. Można też wpłacać wolne datki na konto fundacji.