sprzet-medyczny-gdynia-lwow

Gdynia wysłała do szpitala we Lwowie kosztowny sprzęt medyczny

W ubiegłym tygodniu z Gdyni wyruszył transport wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości około miliona złotych, który będzie wspierał pracę personelu medycznego w szpitalu we Lwowie. Zakup sprzętu medycznego był możliwy dzięki współpracy samorządu województwa pomorskiego i gmin Trójmiasta, które sfinansowały całe przedsięwzięcie.

Województwo pomorskie nie pozostaje obojętne na losy obywateli Ukrainy, którzy żyją w kraju ogarniętym wojną spowodowaną przez Federację Rosyjską. Najlepszym tego dowodem może być specjalistyczny sprzęt medyczny do podciśnieniowego leczenia ran, który został zakupiony przez samorząd województwa pomorskiego oraz gminy Gdańsk, Gdynia i Sopot.

Zapoznaj się z poradami na temat tego, jak można pomóc Ukrainie.

Sprzęt medyczny o wartości miliona złotych

W tamtym tygodniu ten specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości około miliona złotych wyjechał spod szpitala w Gdyni Redłowie w stronę szpitala we Lwowie na Ukrainie. Do ukraińskiego szpitala przekazano m.in. stabilizatory zewnętrzne, które są jednym z najlepszych rozwiązań do przeprowadzania zabiegów i zapewniania opieki lekarskiej w warunkach polowych.

Wyjeżdżający spod gdyńskiego szpitala bus ze sprzętem został pożegnany przez liczną grupę osób, wśród których pojawili się także Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego oraz Jacek Karnowski – prezydent Sopotu.

Sprawdź też mural w Gdańsku ukazujący solidarność z Ukrainą.