lotos-aerobaltic

Z powodu wojny na Ukrainie odwołano pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic

Organizatorzy pokazów lotniczych LOTOS Gdynia Aerobaltic poinformowali, że tegoroczna impreza, która za każdym razem skupia wokół siebie kilkaset tysięcy osób, została odwołana. Powodem są działania wojenne, jakie w dalszym ciągu utrzymują się na Ukrainie. Z tego też względu organizatorzy nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa uczestnikom pokazów.

W mediach pojawiło się oświadczenie, że tegoroczne pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic zostały odwołane z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy to niesamowite wydarzenie nie dojdzie skutku. Wcześniej – w 2020 roku – pokazy odwołano z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa. A w tym roku powodem jest wojna.

Zapraszamy też na stronę https://eswiebodzice.pl, gdzie piszemy o podobnych wydarzeniach w Świebodzicach.

Najbliższa edycja LOTOS Gdynia Aerobaltic dopero w przyszłym roku?

Niemniej jednak organizatorzy zapewniają, że pokazy lotnicze nie znikną na dobre z grafiku gdyńskich imprez. Ponadto, liczą na to, że w sierpniu 2023 r. gdyńskie niebo ponownie zostanie zdominowane przez imponujące maszyny wojskowe. Dodają również, że w obliczu wojny na Ukrainie nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia i że nie jest to najlepsza pora na urządzanie takich rozrywek.

Warto dodać, że pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic to jedno z największych wydarzeń tego typu na Starym Kontynencie. Każda edycja tej imprezy przyciąga do siebie tłumy liczące nawet trzysta tysięcy osób.

Podczas ubiegłych pokazów miłośnicy podniebnych akrobacji mogli podziwiać wiele różnych maszyn wojskowych, w tym również biało-czerwone Iskry, MiG-i 29 oraz Su-22. Na pokazach pojawiały się także formacje z różnych krajów europejskich, m.in. turecka formacja Solo Turk, francuska Rafale Solo Display, czy brytyjska Red Arrows.

Możesz też sprawdzić, jak Gdynia wspomogła szpital we Lwowie.