Najciekawsze atrakcje Gdyni

Gdynia jest miastem, które można wybrać zarówno na krótki, weekendowy wypad, jak i na dłuższy urlop. Przy okazji można zobaczyć także atrakcje znajdujące się w pozostałych miastach Trójmiasta, Gdańsku i Sopocie.

Atrakcji w Gdyni nie brakuje. Oczywiście największą z nich jest morze i plaża. Wiosną i jesienią, kiedy temperatura wody jeszcze nie jest zbyt zachęcająca do kąpieli, można wybrać się na rekreacyjny spacer brzegiem morza. Kiedy przyjdzie lato, można korzystać ze wszystkiego w pełni. Co jednak, jeśli nie mamy ochoty na wodne atrakcje lub po prostu pogoda nie dopisuje? Mamy dla Was kilka propozycji! Pokażemy Wam najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić będąc w Gdyni.

Naszym numerem jeden zdecydowanie jest statek, „Dar Pomorza”, zwany także „Białą Fregatą”.

Powstał w 1909 roku i od tego czasu pływał po morzach i oceanach. W 1929 okręt trafia do Polski i od tego czasu, na jego pokładzie uczą się osoby uczęszczające do Szkoły Morskiej. Od tego czasu odbył ponad 100 rejsów szkoleniowych. W 1982 roku „Dar Pomorza” został zastąpiony „Darem Młodzieży” i trafił do Narodowemu Muzeum Morskiemu. Dzięki temu dzisiaj jest on udostępniony dla zwiedzających. Jeśli nie spełniłeś swoich dziecięcych marzeń o byciu piratem, jest to idealne miejsce, żeby poczuć się jak oni ?

Kolejnym miejscem, które polecamy jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jest to nie lada gratka dla osób, które interesują się historią. Istnieje od 1953 roku. Poznamy tam historię walk na morzu, zobaczymy ciekawe bronie i przedmioty związane z Marynarką Wojenną. Szczególnie ciekawym przedmiotem w ekspozycji jest bombotorpeda o napędzie rakietowym. Jest to unikat. Nigdzie indziej na świecie nie znajdziemy takiego przedmiotu. Muzeum Marynarki Wojennej posiada także swoją wystawę zewnętrzną. Tam z kolei zobaczymy nie tylko przedmioty związane z morzem, ale także na przykład samoloty czy armaty.

Będąc w Muzeum Marynarki Wojennej, warto też odwiedzić okręt ORP „Błyskawica”.

Jest to polski niszczyciel, udostępniony do zwiedzania.

Warte uwagi jest także Muzeum Miasta Gdyni.

Będąc tam, warto zapoznać się z wystawami, które prezentują znaczenie tego miasta, jego historię, życie mieszkańców. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam także historii portu, jego znaczenia itd. Muzeum znajduje się bardzo blisko Muzeum Marynarki Wojennej, więc polecamy tam zajrzeć „przy okazji” ?

Innymi miejscami, które warto odwiedzić jest Muzeum Emigracji czy Kamienna Góra.

Z pewnością wycieczka do Gdyni zapadnie na długo w Twojej pamięci. Jest to miasto atrakcyjne nie tylko ze względu na port, ale także inne, liczne atrakcje.