Zmiany w ruchu drogowym związane z budową węzła Karwiny na ulicy Wielkopolskiej

Pragniemy przypomnieć kierowcom korzystającym z ulicy Wielkopolskiej, iż od dnia piątkowego nastąpiły tam modyfikacje w kierunkach jazdy. Zmiany te dotyczą obszaru skrzyżowania z ulicami Parkową oraz Racławicką. Wszystko to jest powiązane z trwającymi pracami przy konstrukcji węzła Karwiny.

Modyfikacje w organizacji ruchu są spowodowane realizacją robót drogowych, takich jak budowa kolejnych jezdni czy też przebudowa układu geometrycznego skrzyżowania ulic Racławickiej i Parkowej. Wykonawca przyspieszył prace drogowe na wniosek władz miasta.

W piątek 26.05.2023 r., o poranku został wprowadzony tymczasowy plan ruchu na odcinku ul. Wielkopolskiej, obejmującym skrzyżowanie z ul. Parkową w Gdyni. Plan ten zakłada całkowite zamknięcie centralnej części ul. Wielkopolskiej. Kierunek jazdy do Centrum odbywa się za pomocą jednego (najbardziej lewego) pasa ruchu, natomiast jazda na łącznicę (umożliwiającą dojazd do stacji Orlen, ul. Spokojnej, salonu samochodowego Fiat oraz ul. Parkowej) jest możliwa tylko jednym (najbardziej prawym) pasem ruchu. Wszystkie te zmiany będą obowiązywały przez okres około trzech tygodni.