Zmiany rozkładu jazdy PKS Gdynia: nowe trasy i przystanki od 1 grudnia 2023

Komunikacja miejska w Gdyni przeszła gruntowną reorganizację, która wpłynęła na linie autobusowe 11 i 12. Od 1 grudnia 2023 roku, pasażerowie korzystający z tych linii mogą oczekiwać zmienionych tras przejazdu oraz dodatkowych przystanków. Zastosowane modyfikacje będą również korzystne dla użytkowników linii 629. PKS Gdynia podkreśla, że te istotne poprawki zostały wprowadzone w celu zaspokojenia rosnących potrzeb mieszkańców, zwłaszcza tych zamieszkujących Władysławowo.

Zmiany w systemie komunikacji miejskiej wprowadzone przez PKS Gdynia mają na celu ułatwić życie mieszkańcom Władysławowa oraz Tawęcina. Nowy rozkład jazdy obowiązuje od 1 grudnia 2023 roku i wprowadza wiele udogodnień dla pasażerów korzystających z linii 12. Trasa tej linii została zmodyfikowana, a także dodano kolejne przystanki, co niewątpliwie ułatwi podróżowanie mieszkańcom tych obszarów.

Nowe przystanki są usytuowane w strategicznych miejscach Władysławowa. Pasażerowie będą mogli zatrzymać się na przystanku „Nadmorska”, znajdującym się za skrzyżowaniem ulic Łąkowej i Nadmorskiej. Kolejny przystanek, „Biedronka”, umiejscowiony jest za parkingiem przy markecie na ulicy Starowiejskiej. Trzeci nowy przystanek, „Urząd Miejski”, zlokalizowany jest w pobliżu parkingu Urzędu, naprzeciwko wesołego miasteczka. Ostatni przystanek, „Szkoła Podstawowa nr 2”, znajduje się naprzeciwko szkoły.