Podsumowanie drugiego dnia 8. edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich "Kurtyna" im. Marka Hermanna

Minęły dwa dni od rozpoczęcia 8. edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna” im. Marka Hermanna, które przyniosły widzom emocjonujące przeżycia teatralne. Na scenie kościoła pw. Chrystusa Króla w Małym Kacku zaprezentowało się do tej pory sześć zespołów konkursowych, które dostarczyły niezapomnianych chwil zarówno dla siebie, jak i dla publiczności. Ale „Kurtyna” to nie tylko sztuka, to także miejsce ciekawych dyskusji i przyjaznych spotkań, które odbywają się przy przyjaznej atmosferze i aromatycznej kawie serwowanej w CafeWieży.

We wtorek 28 listopada, na przegląd przybyli miejscy urzędnicy – prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, którzy również mieli okazję doświadczyć magicznego świata teatru amatorskiego.

W tegorocznej edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna” im. Marka Hermanna do finału zakwalifikowało się 15 grup teatralnych oraz jedna solistka. W ciągu dwóch pierwszych dni, na scenie w kościele pw. Chrystusa Króla w Małym Kacku można było zobaczyć następujące spektakle: „Don Kichot” prezentowany przez Teatr Kaprys z Łapy, „Stara baba. Tragedia antyczna” wystawiony przez Grupę Teatralną „W Kaczych Butach” z Gdyni oraz „Sen Makbeta” w wykonaniu Młodzieżowej Akademii Teatralnej z Gdańska.