Zmiana barw klubowych dla Omrana Haydary’ego: z polskich boisk do gruzińskiego Torpedo Kutaisi

Otchłań piłkarskiej kariery przedstawia teraz nowego rozdziału dla Omrana Haydary’ego, zawodnika z pozycji lewoskrzydłowego, który niedawno prezentował swoje umiejętności w Lechii Gdańsk i Arce Gdynia. Posiadacz afgańskiego pochodzenia z holenderską tożsamością, ma teraz na horyzoncie możliwość walki na arenie eliminacji Ligi Konferencji Europy, dzięki przystąpieniu do drużyny Torpedo Kutaisi.

Po skreśleniu 25 lat życia, Omran Haydary ma za sobą już nowe miejsce pracy. Gruzińska liga piłki nożnej otworzyła przed nim swoje bramy, a konkretniej – stadion drużyny Torpedo Kutaisi. Według danych portalu Transfermarkt.de, wartość piłkarskiego talentu Haydary’ego oscyluje wokół kwoty 350 tysięcy euro.

Haydary przybył do Polski prosto z Holandii, gdzie nabywał swoje pierwsze piłkarskie doświadczenie. W jesiennym sezonie 2019/2020 zasłużył na pochwały za swoją grę w I-ligowej Olimpii Grudziądz – można to potwierdzić statystykami za te 20 meczów, które wykazały 12 zdobytych bramek i dwie asysty na jego koncie. Takie osiągnięcia nie mogły nie przyciągnąć uwagi Lechii Gdańsk, która postanowiła zainwestować w tego młodego zawodnika. Niestety, pomimo prób, nie udało mu się stać podstawowym zawodnikiem ekstraklasowej drużyny. W sumie zagrał tam w 26 meczach PKO Ekstraklasy, strzelając trzy bramki i dokładając do tego dwie asysty.