Zuchwałe oszustwa w Gdyni: starsi mieszkańcy jako ofiary bezwzględnych przestępców

W ostatnim czasie, z niepokojącą częstotliwością, dochodzi do niebezpiecznych incydentów w Gdyni. Bezskrupulatni przestępcy, wykorzystujący naiwność i zaufanie starszych obywateli miasta, znów uruchomili swoje machiny manipulacyjne. Ich podstępne działania skierowane są na wyłudzenie całego dorobku życia niewinnych osób. Dramatyczny skutek tych działań dotknął niedawno 83-letnią mieszkańkę, która straciła astronomiczną sumę 72 tysięcy złotych.

Oszustom nie brakuje pomysłowości – w tym przypadku zdecydowali się na znaną już metodę podszywania się pod funkcjonariuszy policji. To właśnie takiego telefonu doświadczyła poszkodowana kobieta. Mężczyzna, udający policjanta, zdołał wmówić jej, że jej wnuk spowodował wypadek drogowy, potrącając przejściem dla pieszych kobietę w zaawansowanej ciąży.

W dalszej części rozmowy, bezlitosny oszust kontynuował swoją fikcyjną historię. Sugerował on, że konieczne będzie zapłacenie kaucji w wysokości 65 tysięcy złotych, aby „sprawca” nie został umieszczony za kratami. Dodatkowo, przekonał staruszkę o konieczności zapłacenia 10 tysięcy złotych na wynajęcie adwokata do prowadzenia sprawy prawnej.