Złodzieje rowerów na celowniku sopockiej policji

W Sopocie doszło do kradzieży czterech rowerów, które były własnością turystów z Czech. Zostały one skradzione z terenu jednego z miejscowych hoteli. Całkowita wartość skradzionego sprzętu wynosiła około 50 000 złotych. Policja w krótkim czasie zatrzymała cztery osoby w związku z tym przestępstwem.

Są to trzej mężczyźni z Gdańska o wieku 26, 40 i 43 lata oraz 21-letnia kobieta z Gdyni. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rowerów, której wartość wyniosła łącznie 50 000 złotych. Dwa ze skradzionych rowerów udało się już odzyskać. Dodatkowo, zarzucono gdańskiemu 26-latkowi i 21-letniej gdyniance kradzież roweru górskiego o wartości około 3 tysięcy złotych. Osoba, która nabyła ten rower za kwotę 800 złotych, usłyszała zarzuty paserstwa.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie potrzebowali trzech dni na ustalenie pierwszych podejrzanych. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych – 26-latek, jest recydywistą i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia rocznej kary za wcześniejszą kradzież dokonaną w warunkach recydywy. Został on aresztowany razem z 21-letnią kobietą. Następnego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o tę kradzież – braci w wieku 40 i 43 lat.