Tragiczny weekend na Bałtyku: dwie osoby utonęły

Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 6 sierpnia, na wodach Bałtyku miały miejsce kolejne tragiczne wydarzenia. Ignorując uprzedzenia o niebezpieczeństwie kąpieli, 54-letni mężczyzna stracił życie, tonąc w okolicach Jastarni. Niestety, również poszukiwania innego mężczyzny, który zaginął podczas kąpieli w Kuźnicy, nie zakończyły się sukcesem.

Sebastian Kluska przekazał nam informację o dwóch osobach topiących się. Na ratunek zostali natychmiast skierowani ratownicy z Brzegowej Stacji Ratowniczej we Władysławowie oraz jednostka R3 stacjonująca na statku „Sztorm” w Helu.

Ratownicy zdołali wyciągnąć z wody mężczyznę w wieku około 40 lat. Został on przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w stanie średnio ciężkim. Niestety, drugi z mężczyzn nie przeżył – mimo prób reanimacji, 54-latek zmarł. Był turystą z województwa opolskiego.

Dyrektor Sebastian Kluska poinformował nas również o kolejnym incydencie w Kuźnicy. Po akcji ratunkowej w Jastarni, kiedy ekipa była już gotowa wrócić do bazy, wpłynęło nowe zgłoszenie. W Kuźnicy do morza wszedł ojciec z 16-letnim synem.

Na szczęście udało się uratować młodszego z mężczyzn, który jest teraz w dobrym stanie zdrowia. Niestety poszukiwania jego ojca nie dały rezultatu i musiały zostać przerwane ze względu na trudne warunki atmosferyczne i nadciągającą burzę. Obecnie stracono już niestety wszelkie nadzieje na uratowanie tego mężczyzny.