Zaproszenie dla miłośników przyrody i biegania na „Botaniczną Piątkę”

Jeśli jesteś zapalonym biegaczem o zielonym sercu, to ta impreza została zaplanowana właśnie dla ciebie. Przełam rutynę swoich codziennych treningów i weź udział w wyjątkowym wydarzeniu łączącym sport z naturą. „Botaniczna Piątka”, cykl sportowych zawodów biegowych, organizowany w malowniczych ogrodach botanicznych Polski, zaprasza do udziału 29 lipca. Tym razem miejsce akcji to Leśny Ogród Botaniczny Marszewo w Gdyni.

Seria tych unikalnych biegów i marszów, które odbywają się w różnorodnych ogrodach botanicznych na terenie całego kraju, ma swoje letnie rozpoczęcie 16 lipca w Wielkopolskim Arboretum w Kórniku. Cały cykl letnich zawodów będzie kontynuowany przez następne tygodnie aż do finału, który planowany jest na 12 sierpnia.

Podróż po Polsce z „Botaniczną Piątką” umożliwi uczestnikom zwiedzenie wielu urokliwych miejsc. Jednym z nich będzie Gdynia, gdzie odbędzie się specjalna edycja tego wydarzenia pod nazwą „Botaniczna Piątka Gdynia – edycja letnia”. Finałowe zawody zaplanowano natomiast w Ogrodzie Botanicznym „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Czy można sobie wyobrazić lepszą okazję do połączenia pasji do biegania z miłością do otaczającej nas przyrody?