Pierwszy Kongres Samorządowy Kaszub i Kociewia z udziałem premiera – spotkanie o rozwoju Pomorza

W dniu 22 lipca bieżącego roku w Filharmonii Kaszubskiej, zlokalizowanej w mieście Wejherowo, odbędzie się wydarzenie o znaczeniu regionu – I Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy. Celem tego spotkania będzie dyskusja nad kierunkami rozwoju Pomorza. Na tej uroczystości swoje obecnością zaszczyci nas Mateusz Morawiecki, pełniący funkcję premiera Rzeczypospolitej Polskiej, wspólnie z Marcinem Horałą, który jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Podczas całodziennych obrad, uczestnicy kongresu będą próbowali odpowiedzieć na pytanie, jakie wyzwania inwestycyjne czekają na Pomorze. Analizowane będzie również, jak unikalna charakterystyka Kaszub i Kociewia – ich osadnictwo w tradycji i tożsamości narodowej oraz etos pracy, gospodarności i przedsiębiorczości – może wpływać na plany inwestycyjne. W sobotę, podczas spotkania, dowiemy się więcej o tym, jak może wyglądać pomoc rządowa dla tych specyficznych obszarów naszej ojczyzny.

Zostaną poruszone również tematy związane z jakością życia oraz usług społecznych. Panująca nadzieja, że całe wydarzenie przyczyni się do dalszego rozwoju Pomorza oraz wzrostu jakości życia jego mieszkańców.