Zadbaj o zdrowie!

Gdynia od lat jest miastem, które na różne sposoby stara się dbać o zdrowie swoich mieszkańców. W poprzednim wpisie informowaliśmy o kampanii społecznej „Odważni wygrywają!”, organizowanej przez fundację „Gdyński Most Nadziei”. Porusza ona niezwykle ważny temat raka jąder. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na samobadanie i wczesne wyrycie.

W Gdyni jednak organizowane są także inne wydarzenia, mające na celu uświadomienie jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i dobrą formę. Pomimo obecnie szalejącego koronawirusa, warto zwrócić uwagę na swój stan.

Jednym z programów, które działa na ternie miasta jest „Program profilaktyki raka piersi u mieszkanek Gminy Miasta Gdyni na lata 2019-2021”. Jest on skierowany głównie do pań, które chcą dowiedzieć się więcej na temat choroby, która dotyka kobiety na całym świecie. W ramach tego programu przygotowano serię internetowych spotkań, gdzie zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się więcej na temat raka piersi. Prowadzący opowiedzą o profilaktyce, sposobie badania. Będzie także możliwość zadawania pytań. Została także przygotowana specjalna infolinia, gdzie w wyznaczonych godzinach telefony będą odbierać specjaliści związani z rakiem piersi, a także położne czy pielęgniarki.

Nie mogło zabraknąć także propozycji jak najmłodszych. Gdyńskie Centrum Sportu prowadzi obecnie akcje pod hasłem „Wgraj się!”, skierowaną do dzieci. Jak informuje organizator, program ma na celu między innymi poprawienie kondycji dzieciaków, ich siły, wytrzymałości. W trakcie trwania programu dzieci będą miały okazję rozwinięcia także takiej umiejętności jak taniec, w tym zumby.

Nie zapominajmy o zdrowym stylu życia, badaniach, które wykonane odpowiednio wcześnie mogą uratować nasze zdrowie i życie. W tym trudnym czasie starajmy się uprawiać sport. Namawiajmy też do tego zarówno młodych, jak i tych nieco starszych.