Odważni wygrywają! – kampania społeczna

Ruszyła jedenasta edycja kampanii „Odważni wygrywają” organizowanej przez fundację „Gdyński Most Nadziei”.

Kampania ma związek z ustalonym na listopad Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskim Rakiem.

Mieszkańcy Gdyni, ale także i całej Polski mają możliwość wziąć udział w ciekawych wydarzeniach sportowych, ale także i profilaktycznych dotyczących tematyki raka jąder. Z racji koronawirusa i obostrzeń nałożonych przez rząd, organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu imprezy do sieci, mając tym samym nadzieję, że ludzie z całego kraju zainteresują się wydarzeniem.

Po raz pierwszy w historii wydarzenia będzie miał miejsce wirtualny bieg charytatywny. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie internetowej organizatora. Następnie, w dniach 9-15 listopada, przebiec nie mniej niż 5,5 kilometra. Swoimi osiągnięciami można podzielić się w mediach społecznościowych czy wśród znajomych, aby jak największa liczba osób dowiedziała się o kampanii. Na zakończenie uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, medal, a także odznakę. Część kwoty za zakup pakietu startowego zostanie przekazana na rozwój Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Odważna Szkoła – profilaktyka raka jądra.

Innym ciekawym wydarzeniem związanym z tą kampanią, ma być „Odważny trening” przeprowadzony w Babich Dołach przez członków jednostki Formoza. Jednak start tej imprezy uzależniony jest od obostrzeń sanitarnych.

Jak podreślają organizatorzy, wcześnie wykrytego raka jądra można wyleczyć. Należy przynajmniej raz miesiącu wykonywać samobadanie, które pozwoli na wyczucie niepokojących zmian. Dzięki temu wstarczająco wcześnie można zgłosić się do lekarza.

Kampania zachęca do bycia odważnym i regularnego badania. W tym roku w jej przebieg włączyli się także celebryci, jak na przykład Szymon Majewski.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej kampanii. Wydarzenia z nią związane można śledzić w mediach społecznościowych fundacji.