"Zachęta do oszczędzania energii" – temat przewodni Europejskiego Tygodnia Mobilności w Gdyni

W tym roku Europejski Tydzień Mobilności nosi hasło „Oszczędzaj energię”. Miasto Gdynia, zgodnie z tradycją, rozpoczyna obchody już 16 września, czyli w piątek. Tegoroczne wydarzenia są szczególnie ukierunkowane na promowanie transportu publicznego i ekologicznego.

Podczas tego wyjątkowego tygodnia, mieszkańcy Gdyni będą mieli szereg atrakcji do wyboru. Miłośnicy jednośladów mogą spodziewać się wystaw rowerowych oraz różnego rodzaju zabaw tematycznych. Natomiast entuzjaści komunikacji miejskiej będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowych linii autobusowych. Co ciekawe, część z nich obsłużą historyczne pojazdy, zarówno busowe jak i trolejbusowe.

Niezwykłe jest to, że równocześnie obchodzona będzie 80. rocznica wprowadzenia trolejbusów do miejskiego systemu komunikacyjnego. W ten sposób miasto Gdynia uczci swoje trolejbusowe dziedzictwo.

Europejski Tydzień Mobilności zakończy się tradycyjnym Dniem bez Samochodu. Jest to już siedemnasta edycja tej ogólnoeuropejskiej kampanii. Również znana jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju, ta inicjatywa ma miejsce co roku w trzecim tygodniu września.