Zamiana odpadów w kwiaty: Gdynia inspiruje do segregacji bioodpadów

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy zwykły ołówek jest w stanie rozkwitnąć lub czy bomba może przeobrazić się w bujną łąkę pełną kwiatów? Dla tych, którzy decydują się na bardziej efektywne sortowanie odpadów organicznych, możliwość zobaczenia tak niecodziennych zjawisk jest na wyciągnięcie ręki. Gdynia stawia pierwsze kroki w kierunku realizacji kampanii, której celem jest demistyfikacja tematu segregacji bioodpadów i poprawa efektywności ich selektywnej zbiórki – frakcji odpadów, która jest najmniej skutecznie odseparowywana od reszty.

Od dłuższego czasu miasto angażuje się w działania edukacyjne skoncentrowane na poprawie jakości selektywnej zbiórki odpadów. Poza tym Gdynia promuje filozofię zero waste, polegającą na ochronie środowiska naturalnego przez odpowiedzialną produkcję, świadome konsumowanie oraz ponowne wykorzystanie różnorodnych produktów, opakowań i materiałów bez szkodzenia ekosystemu.

Jesienią ruszy kampania mająca na celu edukację mieszkańców Gdyni i zmotywowanie ich do szerszego zaangażowania w proces segregacji odpadów kuchennych (BIO) oraz pozostałości roślinnych (BIO).