senior-piknik

Wyspa Ołowianka zaprasza na Paradę i Piknik Seniorów 2022!

Już 15 czerwca – w Światowy Dzień Praw Osób Starszych – na gdańskiej Ołowiance odbędzie się Piknik i Parada Seniorów 2022. Uroczysty przemarsz nastąpi o godzinie 11:00 na wyspie Ołowianka, który zakończy swój pochód na Pikniku Seniorów w parku św. Barbary. Zapisy na udział w wydarzeniu nie są obowiązkowe, jeżeli komuś nie zależy na pakiecie startowym.

Tegoroczna Parada i Piknik Seniorów 2002 wystartują w środę (15 czerwca) o godzinie 11:00 na wyspie Ołowiance w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem GDAŃSK, podczas Światowego Dnia Praw Osób Starszych. Zbiórka seniorów nastąpi o godzinie 11:00 na Ołowiance, rozpoczynając paradę od oficjalnego przemówienia.

Potańcówka, pyszna kuchnia i zabytkowe samochody

Następnie grupa seniorów i seniorek przemaszeruje ulicami Gdańska, kierując się do parku św. Barbary, gdzie odbędzie się Piknik Senioralny, który potrwa do godziny 15:00. Ponadto, podczas imprezy mieszkańcom Gdańska będą towarzyszyć maskotki reprezentujące różne kampanie i instytucje, takie jak Lew Woluś z Regionalnego Centrum Wolontariatu, Biola i Supersorter z kampanii Czyste Miasto Gdańsk, czy Rurek i Przelewka z GIWK.

W trakcie pikniku na uczestników imprezy będzie czekać wiele atrakcji, w tym ścieżka edukacyjna, pokazy samochodów zabytkowych, potańcówka z muzyką na żywo, strefa „Aktywni z Wiekiem”, a także kawiarenka z pysznymi deserami i napojami. Miejsca siedzące będą w stanie pomieścić 600 osób.

Natomiast dla wszystkich osób mających problemy z poruszaniem się, będą dostępne meleksy, dzięki którym osoby te również będą mogły uczestniczyć w paradzie.