Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Powrót lub rozpoczęcie nauki języka angielskiego to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Nic w tym dziwnego, w końcu nauka języka angielskiego niesie ze sobą wiele korzyści zarówno tych osobistych, jak i zawodowych. Jak więc skutecznie uczyć się języka angielskiego?

Postaw na profesjonalizm

Kursy języka angielskiego Wrocław mają to do siebie, że oferowane są przez różne podmioty, różnie podchodzące do jakości oferowanych przez siebie usług.

Warto więc porządnie zastanowić się przed wyborem szkoły, aby trafić na tę szkołę, która rzetelnie podchodzi do swojej pracy.

Przykładem takiej placówki może być wrocławska szkoła Gerelis.

Nauczyciele, którzy pracują w tej placówce to doświadczeni native speakerzy oraz profesjonalni lektorzy odpowiednio przygotowani merytorycznie do prowadzenia zajęć językowych.

W szkole tej stawia się na współpracę z native speakerami, dzięki czemu uczniowie mają możliwość kompletnie zanurzyć się w języku angielskim i posługiwać się nim od momentu przekroczenia progu szkoły.

Metoda całkowitego zanurzenia się w języku, jaką stosuje się w Gerelis to metoda, która przynosi najlepsze efekty

Komfort nauki przekłada się na jej skuteczność

Nie od dziś wiadomo, że ważny jest komfort naszej nauki. Nie ma mowy o skutecznym przełamaniu bariery językowej, jeżeli będziemy czuć stres podczas nauki.

Dlatego najskuteczniejsza nauka odbywa się w niewielkich, maksymalnie 6-osobowych grupach, gdzie zarówno kursanci mają szanse poznać siebie nawzajem i zaprzyjaźnić się ze sobą, jak i nauczyciel ma szanse poznać swoich uczniów i poświęcić im swoją uwagę.

Musimy też pamiętać o jakości materiałów dydaktycznych, z których przyjdzie nam się uczyć. W sporej liczbie szkół językowych do dziś używa się kiepskiej jakości kserówek dawno przestarzałych podręczników, które u ucznia wywołać mogą jedynie uśmiech politowania i głośne ziewanie, a nie entuzjazm i motywacje do nauki. Na ten przykład szkoła Gerelis korzysta z materiałów przygotowanych przez właścicielkę szkoły i opartych na jej doświadczeniu i wypracowanych przez lata autorskich metodach nauczania.

Również bardziej ambitni adepci sztuki władania językiem angielskim mają możliwość całkowitego zanurzenia się i współpracy podczas nauki jedynie z nauczycielami będącymi native speakerami.

Nie samą nauką człowiek żyje

Na zajęciach językowych, aby ich skuteczność była jak najwyższa, a przyswajany materiał zapamiętany na dłużej, powinny pojawiać się różnego rodzaju gry i zabawy językowe. W szkole Gerelis organizowane są również różne warsztaty językowe, kulinarne i teatralne, które pozwalają kursantom na sprawdzenie swoich umiejętności w możliwie najbardziej naturalnych warunkach.

Podsumowując, wszystko, co działa na korzyść zrelaksowaniu i obniżeniu poziomu stresu u kursantów, działa na korzyść jakości ich nauki. Różne szkoły językowe mają różne pomysły na to, jak budować atmosferę w swoich placówkach.

Tutaj po raz kolejny świetnym przykładem może być szkoła Gerelis, gdzie korytarze oprócz nauczycieli i uczniów przemierzane są przez futrzastych towarzyszy nauki. Szkoła ta jest bowiem domem tymczasowym dla zwierzaków ze schroniska.

Obecność zwierząt na zajęciach pozytywnie wpływa na kursantów, pomagając im w bezstresowy sposób przełamywać swoją barierę językową.