pseudokibice

Pseudokibice pobili pasażera w pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni

Jakiś czas temu w jednym z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej doszło do agresywnego ataku na jednego z pasażerów, który został napadnięty przez pseudokibiców. Zdarzenie miało miejsce na trasie Gdynia Redłowo – Gdynia Leszczynki. Podejrzani zostali zatrzymani przez policję i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli już w swojej sprawie zarzuty.

Do brutalnego ataku doszło po meczu piłki nożnej, który rozgrywany był przez Arkę Gdynia i Miedź Legnica na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Po meczu grupa pseudokibiców wsiadła do powrotnego pociągu, w którym pobiła jednego z pasażerów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

O zamieszaniu z udziałem pseudokibiców przeczytasz też na reda24.pl.

Podejrzani mogą trafić za kratki nawet na 3 lata

Dzięki sprawnym działaniom policjantom udało się namierzyć podejrzanych, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Gdyni w wieku 33 i 42 lat. Pierwszy z pseudokibiców został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu, a drugi wpadł w ręce kryminalnych 17 maja, we wtorek.

Podejrzani zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty w swojej sprawie. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, a następnie zostali objęci dozorem policyjnym. Za pobicie grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też artykuł o kobiecie w Chwarznie, która przywiązała psa do drzewa w lesie.