Wyróżnienie dla gdyńskiego pszczelarza! III miejsce w ogólnopolskim konkursie na Pszczelarza Roku zdobyte!

Możemy poszczycić się sukcesem! Wojciech Albecki, który prowadzi miejską pasiekę na dachu Urzędu Miasta Gdyni, został odznaczony nagrodą za zdobycie III miejsca w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie na Pszczelarza Roku. W związku z tym triumfem, postanowiliśmy zorganizować konkurs, gdzie do wygrania jest słoik miodu produkowanego przez nasze miejskie pszczoły.

Pszczoły w Gdyni są pod opieką jednego z najlepszych pszczelarzy w kraju! Z tegorocznej, IX edycji konkursu na Pszczelarza Roku, jaki jest organizowany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) we współpracy z Fundacją Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju, nasz zdolny pszczelarz powrócił z medalem za zajęcie III miejsca!

– Nagroda w kategorii „Pszczelarstwo Miejskie” przyznana panu Wojciechowi Albeckiemu jest dla nas ogromnym powodem do radości. Wskazuje ona na to, że działania wprowadzone przez Urząd Miasta w Gdyni, realizowane we współpracy z OPEC, które zaowocowały utworzeniem miejskiej pasieki na dachu Urzędu Miasta, cieszą się uznaniem. Szacunek ten płynie nie tylko od mieszkańców Gdyni, ale również jest widoczny w całym środowisku pszczelarskim. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa nagroda oraz wszelkie działania z nią związane, będą inspiracją dla innych do tworzenia podobnych miejskich pasiek – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. Innowacji.