Młodzi tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Gdyni triumfują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej dowiodły, że tenisiści stołowi z Gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 28 są nie do pokonania. Młodzi sportowcy okazali się najlepsi zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców podczas półfinału wojewódzkiego, który odbył się w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie i Zespołem Szkół w Opaleniu.

Zawody o miano najlepszych tenisistów stołowych w regionie miały miejsce 21 listopada, a gospodarzem była miejscowość Opalenie. W rywalizacji udział mogły wziąć cztery czołowe drużyny reprezentujące Gdynię, Sopot oraz powiat tczewski.

Różne szkoły wysłały swoje drużyny na te zawody, a były to między innymi: Szkoła Podstawowa nr 26, nr 33 i nr 34 z Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 8 z Sopotu, oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Tczewa. Do rywalizacji przystąpiły także Szkoła Podstawowa nr 1 z Gniewu oraz gospodarze, czyli zawodnicy z Zespołu Szkół w Opaleniu.

W finale Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Gniewu, natomiast wśród chłopców zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 z Sopotu. Niemniej jednak, kiedy przyszedł czas na Igrzyska Młodzieży Szkolnej to zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 28 z Gdyni, potwierdzając tym samym swoją dominację.