Wypadek na Obwodnicy Trójmiasta: Ruch odbywa się pasem awaryjnym

Obwodnica Trójmiasta w okolicach Gdyni została częściowo sparaliżowana przez incydent drogowy, podczas którego samochód osobowy uderzył w barierki energochłonne. Wskutek zdarzenia dwa pasy ruchu zostały zablokowane, co spowodowało przekierowanie ruchu na pas awaryjny. Przewiduje się, że utrudnienia w ruchu drogowym potrwają mniej więcej 2 godziny.

Do niefortunnego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 3 grudnia 2023 roku, dokładnie o godzinie 15:30. Miejscem zdarzenia była Obwodnica Trójmiasta na wysokości Gdyni Karwiny. Zablokowany pojazd uniemożliwił prawidłowy przejazd na dwóch pasach między Gdynią Wielki Kack a węzłem Gdynia Chwarzno, prowadzącym do Chylonii.

W odpowiedzi na sytuację, wyznaczono dwa zastępy straży pożarnej do interwencji. Jak stwierdził dyżurny na Stanowisku Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, starają się oni jak najszybciej usunąć zablokowany pojazd, aby przywrócić normalny przepływ ruchu.

Obecnie trasa S7 prowadząca do Gdyni jest całkowicie sparaliżowana. W międzyczasie, aby złagodzić utrudnienia, pojazdy są prowadzone pasem awaryjnym. Jak informują służby drogowe, nieprawidłowości w ruchu mogą utrzymywać się przez okres około 2 godzin.