Wybuch pożaru na budowie hali sportowej w Gdyni

Dziś, w południe, doszło do pożaru na placu budowy przy ulicy Morskiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej, na terenie budowy nowej hali sportowej doszło do zapalenia się pianki montażowej. To incydent spowodował powstanie gęstych chmur czarnego dymu nad tym obszarem miasta. Zarówno uczniowie i pracownicy szkoły, jak i pracownicy budowy, zostali natychmiast ewakuowani i są na chwilę obecną bezpieczni. Służby ratunkowe jak najszybciej rozpoczęły działania na miejscu zdarzenia.

Pożar miał miejsce w hali sportowej, której budowa trwa przy ulicy Morskiej 75, a która ma służyć Zespołowi Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Na miejscu zdarzenia interweniują aż sześć jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Gdyni. Wszyscy uczniowie, personel szkoły oraz pracownicy budowlani zostali ewakuowani i są bezpieczni.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, przyczyną wybuchu pożaru było zapalenie się pianki montażowej. Kpt. Paweł Przybyłowicz, oficer prasowy PSP w Gdyni, poinformował, że pożar wybuchł na budowie hali sportowej przy ul. Morskiej 75, gdzie zapaliły się materiały pokrywające dach obiektu. Służby ratunkowe podają wodę z wysokości za pomocą drabin i podnośników hydraulicznych. Z-ca komendanta miejskiego w Gdyni również pojawił się na miejscu zdarzenia. Część konstrukcji dachowej uległa zapadnięciu.

Wiceprezydent ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz, podkreślił szybką reakcję dyrekcji Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni oraz zespołów Straży Pożarnej, dzięki której udało się szybko opanować sytuację. Bez cienia wątpliwości najważniejsze jest to, że nikt nie odniósł obrażeń. Budowana hala sportowa to jedna z czterech inwestycji mających na celu rozbudowę placówek edukacyjnych o obiekty sportowe. Przyczyny pożaru są jeszcze badane, ale Bartoszewicz wyraził nadzieję, że prace budowlane zostaną niebawem wznowione i uczniowie będą mogli jak najszybciej korzystać z nowej hali sportowej.