wybuch-pozar-gdynia

Wybuch i pożar w gdyńskim bloku mieszkalnym. Poszkodowana jedna osoba

Dnia 7 kwietnia w jednym z bloków mieszkalnych w Gdyni doszło do wybuchu, a następnie do pożaru, z którym walczyło siedem zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, która została przekazana pod opiekę medyków pogotowia ratunkowego. Na miejscu biegli ustalają przyczynę wybuchu.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny 15:30 przy ul. Chylońskiej w Gdyni. Z niewiadomych przyczyn w jednym z mieszkań bloku mieszkalnego doszło do wybuchu, a zaraz potem do pożaru, który zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Do akcji oddelegowano siedem zastępów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Z kolei informacje o tragicznym pożarze ze skutkiem śmiertelnym znajdziesz na https://infokwidzyn.pl.

Jak na razie przyczyna wybuchu jest nieznana

Dwie osoby zdążyły się ewakuować na własną rękę, zanim jeszcze do akcji wkroczyli strażacy. Natomiast trzecia osoba została już ewakuowana przez strażaków. Okazało się, że doznała poparzeń na skutek pożaru, z racji czego od razu trafiła pod opiekę lekarzy ratownictwa medycznego.

Akcja gaśnicza przebiegła bardzo sprawnie. Ogień został całkowicie ugaszony, a mieszkanie przewietrzone i oddymione. Jak na tę chwilę nie wiadomo, co było powodem wybuchu. Przyczyny pożaru ustalają biegli.

Sprawdź też artykuł o zwłokach znalezionych w gdyńskim mieszkaniu.