WTA 250- odbędzie się w Gdyni!

Po dziesięciu latach przerwy kobiecy tenis znowu gości na Polskim Wybrzeżu. WTA 250 odbędzie w Gdyni i będzie trwać od 17 do 25 lipca 2021 roku. Ponadto z oficjalnych informacji wynika, że impreza sportowa ma odbywać się częściej w naszym kraju i być największym tego typu wydarzeniem w kraju. Łączna pula nagród w konkursie wynosi aż 235 tysięcy złotych. Organizatorzy nie kryją zadowolenia, że turniej odbędzie się w Gdyni, mieście, które ma tak bogatą tradycję jeżeli chodzi o tenis ziemny. Dyrektorem turnieju został finalista wielkoszlemowego French Open i US Open. Władze, a nawet dyrektor generalny nie kryją zadowolenia i nadziei wobec tego wielkiego wydarzenia sportowego. Czy odkryjemy nową Igę Świątek?

Miasto ze sportową tradycją

Prezes Tennis Consulting Tomasz Świątek podkreśla, że zależy im na stworzenie silnej marki w świecie. Tym bardziej że miasto ma tradycję związane z tenisem. W Gdyni odbywały się turnieje Fed Cup i Davis Cup. Władze miasta liczą, że miasto stanie się wizytówką kraju na całym świecie, dzięki rozgrywkom tenisowym. Prezydent Gdyni podkreśla, jak ważnym sportem dla miasta jest tenis i liczy, że nadchodzące mistrzostwa WTA 250 będzie charakteryzować światowy poziom. Aktualnie trwają rozmowy z partnerami i partnerem głównym o zakresie współpracy. Poznamy również nazwę turnieju.

Turniej na światowym poziomie

Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski znany polski olimpijczyk tenisista. Podkreśla on, jak trudna jest organizacja i negocjacje takiego turnieju, ale zarazem, jak ważne. Wiele ważnych tenisistek od Agnieszki Radwańskiej po Igę Świątek miało szansę wybić się właśnie na takich zawodach. Teraz szanse mają kolejne młode tenisistki w ramach turnieju Women’s Tennis Association. Steve Simon dyrektor generalny WTA nie kryje radości, że turniej będzie odbywał się w Polsce, a zwłaszcza w Gdyni. Jest przekonany, że turniej odniesie sukces i odbędzie się na bardzo wysokim światowym poziomie. Kibice z całego kraju nie mogą już doczekać się kolejnych informacji dotyczących nadchodzącego turnieju.