Wspaniałe pokazy na morzu z okazji gdyńskiego Święta Morza

Na skwerze Kościuszki w Gdyni licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję podziwiać efektowne pokazy dynamiczne związane z działaniem jednostek pływających oraz statków powietrznych. Wśród widowiskowych akcji znajdowały się także prezentacje działań ratowniczych. Wszystko to miało miejsce w ramach obchodów Święta Morza, będącego ważnym wydarzeniem dla miasta.

Wspólna inicjatywa Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa pozwoliła na przeprowadzenie niezwykłych pokazów, które odbywały się przy wejściu południowym do portu. Te dwa podmioty zademonstrowały zgromadzonemu tłumowi swoje umiejętności i zaawansowane techniki. Całość eventu była urozmaicona interesującą narracją, która szczegółowo opisywała każdy z prezentowanych elementów pokazu.

Gdynianie mogli m.in. zobaczyć realistyczną symulację gaszenia pożaru na jednej z jednostek, a także różnorodne metody ratowania rozbitków – zarówno z powierzchni wody, jak i za pomocą śmigłowca. Pokaz obejmował również udzielanie wsparcia innym jednostkom, które znalazły się w sytuacji awaryjnej. Wszystkie te działania pokazały profesjonalizm oraz wysokie kompetencje służb związanych z bezpieczeństwem na morzu.