Obywatele mogli dołączyć do pikniku organizowanego przez marynarkę wojenną

Zwyczajowo, w Gdyni Święto Morza wieńczy obchody Święta Marynarki Wojennej RP. Piknik z udziałem marynarzy, podczas którego można było z bliska przyjrzeć się pracy polskich sił morskich, przyciągnął tłumy na skwer Kościuszki. Marynarka Wojenna świętując swoje święto przyciągnęła zarówno mieszkańców jak i turystów do rozmów z marynarzami.

Gdynia była gospodarzem jednego z kluczowych wydarzeń w kalendarzu uroczystości Marynarki Wojennej RP. Właśnie tam odbywały się obchody święta dla polskich marynarzy. Specjalnie na tę okazję przygotowano na skwerze Kościuszki wyjątkowy piknik w marynarskim stylu. W pobliżu gdyńskiego akwarium zwiedzający mieli możliwość zobaczyć okręty, eksponaty sprzętu wojskowego oraz prowadzić rozmowy z polskimi marynarzami.

Obchody tego ważnego dla Marynarki Wojennej RP dnia pozwoliły szerzej poznać tajemnice pracy naszych sił morskich. Piknik marynarski na skwerze Kościuszki okazał się prawdziwym hitem i przyciągnął wielu zainteresowanych nie tylko życiem zawodowym marynarzy, ale także technologiami i sprzętem, którym posługują się na co dzień. Dzięki takim wydarzeniom społeczeństwo ma możliwość lepszego zrozumienia znaczenia i roli Marynarki Wojennej RP w dzisiejszych czasach.