Wolne miejsca w przedszkolach Gdyni czekają na maluchy

Jeśli jesteś rodzicem trzylatka, czterolatka, pięciolatka lub sześciolatka, z pewnością ucieszy Cię informacja, że w przedszkolach na terenie Gdyni są jeszcze wolne miejsca. Niezależnie od dzielnicy miasta, w której mieszkasz – przedszkola w Gdyni już teraz otwarte są na przyjęcie nowych kandydatów, nie trzeba czekać do oficjalnej rekrutacji.

Przedszkola w około dwudziestu lokalizacjach na terenie Gdyni dysponują wolnymi miejscami dla najmłodszych. Jest to wynik mądrej polityki edukacyjnej miasta, która bierze pod uwagę zmiany demograficzne. W całym kraju obserwujemy trend spadkowy liczby urodzeń rocznych. Z danych demograficznych wynika, że liczba dzieci w wieku przedszkolnym maleje we wszystkich częściach Gdyni. Choć najwięcej maluchów zameldowanych jest obecnie na Chwarznie Wiczlinie, Chyloni i Oksywiu, to nawet tam zauważalny jest spadek liczby dzieci.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podkreśla znaczenie sytuacji: „Znajdujemy się w niezwykle ważnym momencie dla naszego samorządu. Po rekrutacji do przedszkoli oraz żłobków mamy wolne miejsca w tych placówkach edukacyjnych. Dzięki rozbudowaniu systemu przedszkolnego w Gdyni, liczba miejsc przekracza obecnie liczbę chętnych. Gdyńskie przedszkola oferują bardzo dobre warunki i opiekę, warto z nich skorzystać.”

Najwięcej wolnych miejsc jest dla starszych dzieci, w tym dla sześciolatków, dla których nauka jest obowiązkowa. Ale również najmłodsze przedszkolaki znajdą miejsce w niektórych placówkach. Rodzice mogą już teraz zapisywać swoje pociechy urodzone w 2020 roku. Jeżeli są Państwo zainteresowani, wystarczy skontaktować się z wybranym przedszkolem i dopełnić wszystkie formalności na miejscu.