Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni, przekazuje 3 mln zł na rozwój sportu i szkolenie młodych sportowców w 2024 roku

Gdyński prezydent Wojciech Szczurek podjął decyzję o przyznaniu sumy 3 mln zł na finansowanie organizacji wydarzeń sportowych oraz szkolenie młodego pokolenia sportowców w roku 2024. Na biurka pracowników Gdyńskiego Centrum Sportu trafiło aż 78 wniosków o dofinansowanie, z których 70 zostało uznanych za godne wsparcia.

Prezydent Szczurek podkreśla, że inwestowanie w edukację sportową dzieci i młodzieży jest dla niego kluczowym zadaniem. Jak często zauważa, prawidłowo strukturyzowany i konsekwentnie realizowany program szkoleniowy niejednokrotnie prowadzi do osiągania znaczących sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej przez gdyńskich sportowców. Właśnie dlatego Szczurek zdecydował się na przeznaczenie jeszcze większych środków finansowych na ten cel, co czyni z ogromnym poczuciem dumy i satysfakcji.

Szereg kryteriów wpływało na ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania. Najważniejsze z nich to: atrakcyjność propozycji programowej (w tym zakres i regularność organizowanych zajęć szkoleniowych poza programem lekcyjnym), liczba uczestników biorących udział w szkoleniu oraz osiągnięcia sportowe, które zdobyli w ramach zawodów należących do ogólnopolskiego systemu rywalizacji młodych sportowców.