Wniosek o 500+. W Gdyni złożono ich już ponad 12 tysięcy!

1 lutego ruszył nabór na wnioski o dofinansowanie ze świadczeń 500 plus. Jak się okazuje, w Gdyni przez miesiąc złożono aż 12 tysięcy wniosków. Warto się pospieszyć, aby dostać wypłaty z ZUS w terminie!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał dane które jasno pokazują, że na całym Pomorzu złożono już ponad 66 tysięcy wniosków o dofinansowanie z tytułu 500 plus. W samym województwie pomorskim chęć pobierania dodatkowych świadczeń wyraziło 132 tysiące wniosków. W samej Gdyni to 12 tysięcy zgłoszeń.

Wniosek po dofinansowanie 500 plus wszyscy uprawnieni mogą złożyć w bezpłatnej aplikacji mZZus, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Warto również pamiętać o terminach.

Jeżeli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia, ZUS wypłaci pierwsze świadczenia 30 czerwca bez przerw. Jednak gdy złoży się później, to wypłata świadczeń 500 plus może się opóźnić, jednak przyjdzie z odpowiednim wyrównaniem. Do wypłaty 500 plus uprawnieni są rodzice i opiekunowie prawni małoletnich do ukończenia przez nich 18 roku życia.