Wielkie emocje na weekendowej Wystawie Psów Rasowych i Eukanuba Puppy Show

Weekend datowany na 6 i 7 stycznia był upragnionym czasem nie tylko dla hodowców psich ras, lecz także dla wszystkich, którzy darzą psy szczególną miłością. Właśnie wtedy odbywały się wydarzenia uprzednio zaplanowane: II oraz III edycja Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych oraz pokaz szczeniąt o nazwie Eukanuba Puppy Show. Przez oba dni hala Amberexpo gościła ponad 2000 zwierząt. Możliwość odwiedzenia wystawy trwała do godziny 18, a bilety były do nabycia bezpośrednio na miejscu.

Przez cały ten czas, zarówno wnętrze jak i okolice hali Amberexpo tętniły życiem – były one bowiem zalane przez czworonożne słodkości różnej wielkości. Już na zewnątrz budynku można było spotkać wiele różnorodnych ras psów razem ze swoimi opiekunami. Nie jest to jednak nic zaskakującego, biorąc pod uwagę fakt, że każdego dnia pokazywano tam aż 2 tysiące psów, a sama Eukanuba Puppy Show zgromadziła dodatkowo 280 maluchów.

Mirosława Malkus, reprezentująca Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Gdynia, podzieliła się swoim entuzjazmem dotyczącym przebiegu wystawy oraz frekwencji. Jak mówiła, słyszy wiele pozytywnych komentarzy zarówno od uczestników, jak i od sędziów. Wyraziła również nadzieję na to, że pokaz szczeniąt Eukanuba Puppy Show stanie się stałym elementem każdej edycji wydarzenia. Jest to bowiem przyszłość polskiej kynologii.