Zmiany w rozkładzie jazdy POLREGIO na terenie województwa pomorskiego od 8 stycznia 2024 roku

Począwszy od 8 stycznia 2024 roku, pasażerowie korzystający z usług pociągów POLREGIO w obrębie województwa pomorskiego muszą być przygotowani na istotne modyfikacje w obowiązującym rozkładzie jazdy. Wprowadzone zmiany dotkną zarówno ustalonych tras połączeń, które ulegną modyfikacji, jak również przewidziane jest uruchomienie nowych linii. Aby uniknąć ewentualnych niedogodności, rekomendowane jest dokładne zaznajomienie się z aktualnym harmonogramem jazdy.

Według informacji zawartych w Notatce Prasowej:

POLREGIO planuje wprowadzenie kluczowych zmian w swoim rozkładzie jazdy pociągów na obszarze województwa pomorskiego. Nowe regulacje, które wejdą w życie z dniem 08.01.2024r., zostały zaprojektowane tak, aby poprawić jakość podróży oraz lepiej dostosować ofertę do oczekiwań pasażerów.

Główne zmiany obejmują:

1. **Pociąg o numerze 85228/9 (operujący na trasie Szczecinek – Gdynia Główna)** zostanie przekierowany i nie będzie zatrzymywał się na stacji Tczew.

2. **Pociąg o numerze 58206/7 (kursujący na trasie Gdynia Główna – Szczecinek)** również nie będzie zatrzymywał się na stacji Tczew, aczkolwiek zostanie dodany nowy postój handlowy na stacji Pruszcz Gdański.

3. **Pociąg o numerze 55368** zmieni trasę i będzie teraz docierał aż do stacji Tczew.

4. **Pociąg o numerze 55867** rozpocznie swoją trasę już od stacji Tczew, co stanowi wydłużenie jego dotychczasowej trasy.