22-letni kierowca oddał strzały w stronę innego pojazdu

Na obwodnicy w Gdyni, dokładniej na Estakadzie Kwiatkowskiego, doszło do niecodziennej sytuacji między dwoma kierowcami. Konflikt zaognił się do tego stopnia, że jeden z nich, 22-latek, oddał kilka strzałów z repliki broni palnej w kierunku drugiego pojazdu. Właśnie za ten czyn młodemu mężczyźnie teraz grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o zajściu wpłynęło do policji 4 stycznia 2024 roku, tuż przed godziną 19. Według relacji zgłaszającego, incydent miał miejsce na odcinku pomiędzy wiaduktem Estakady Kwiatkowskiego a ulicą Morską. Zostało opisane, że jeden z kierujących oddał strzały w stronę innego samochodu z przedmiotu przypominającego broń palną. Policjanci przeprowadzili kontrolę obu pojazdów na ulicy Gospodarskiej.

Podczas interwencji 22-letni kierowca saaba początkowo zaprzeczał, że do kogoś strzelał. Jednak po chwili przyznał się, że tak rzeczywiście zrobił – oddał kilka strzałów z repliki pistoletu. Motywem jego działania były agresywne manewry kierowcy audi, który najeżdżał na tył jego samochodu, co zmuszało go do zmiany pasa ruchu – mówi podkomisarz Jolanta Grunert, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. Dodając, że według ustaleń policji, na obwodnicy na wysokości Estakady Kwiatkowskiego doszło do agresywnych zachowań między kierowcami, w tym zajeżdżania drogi i błyskania światłami drogowymi. W wyniku tych działań, 22-letni mieszkaniec Gdyni strzelał kilkukrotnie przez otwarte okno w kierunku 46-letniego kierowcy audi.