Wielkanocne śniadanie dla osób samotnych już za nami. Jak co roku było mnóstwo dobrych słów i pysznego jedzenia!

Święta Wielkanocne kojarzą się ze spotkaniami w rodzinnym gronie. Nie każdy jednak ma tyle szczęścia, by usiąść w gronie najbliższych. Właśnie dla takich osób, po raz kolejny już prezydent miasta Gdynia zorganizował śniadanie wielkanocne w VI LO. Przy organizacji pomagali również harcerze!

Tradycja organizowania śniadań wielkanocnych dla samotnych i potrzebujących w Gdyni sięga już ponad dwudziestu lat. W tym roku odbyło się ono w VI Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Mikołaja Kopernika 34 w Gdyni. Do wspólnego stołu zapraszał prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Przy odświętnie udekorowanych stołach w auli, sali gimnastycznej i sąsiadujących ze sobą salach, mogło usiąść aż 500 osób. Każda z nich mogła skosztować takich wielkanocnych potraw jak żurek, bigos, białą kiełbasę czy jajka. Nie zabrakło również świątecznych wypieków. Co ważne, goście otrzymali również paczkę, w której prócz wielkanocnych specjałów znalazły się produkty pierwszej potrzeby.

Cała impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc pracowników Centrum Aktywności Seniora i Gdyńskiego Centrum Sportu. W pomaganie włączyli się również wolontariusze CAS i harcerze Okręgu Pomorskiego ZHR oraz parafialny zespół Caritas.