Arka Gdynia ma nowego trenera. To Ryszard Wieczorek!

Tylko pięć miesięcy wystarczyło, aby zarząd Arki Gdynia zwolniła dotychczasowego trenera, Brazylijczyka, Hermesa. Oficjalnym powodem zwolnienia była słaba jakość gry zespołu. Nowym trenerem jest doświadczony szkoleniowiec, Ryszard Wieczorek.

Powiedzmy sobie szczerze, brazylijski trener Hermes startował na stanowisku trenera w Arce Gdynia, praktycznie debiutował, nie mając zbytniego doświadczenia w kwestii szkoleniowej. Zupełnie inną osobą jest 61-letni Ryszard Wieczorek, który w swojej karierze trenerskiej ma takie zespoły jak Piast Gliwice, Górnik Zabrze czy Korona Kielce. Przez ostatnie lata nie trenował już klubów z ekstraklasy, skupiając się na niższych grupach. Przewodził więc Limanovii, Kotwicy Kołobrzeg czy Wiśle Puławy.

W Arce Gdynia pojawił się z jednym naczelnym zadaniem: poprowadzić zespół do ekstraklasy i to najlepiej jeszcze w obecnym sezonie. Będzie to trudne, bo statystyki dla Arki Gdynia są nieubłagane. Tylko trzy wygrane, trzy remisy i dwie porażki. Obecnie jest na 6 pozycji i z trudem utrzymuje pozycję pretendującą zespół do gry w rozgrywkach barażowych.