Weekend pełen utrudnień w Gdyni z powodu zawodów triathlonowych

W Gdyni weekend zdominowany jest przez dużą imprezę triathlonową, która przynosi pierwsze utrudnienia w ruchu drogowym już dzisiaj. Nie tylko kierowcy, ale również użytkownicy komunikacji miejskiej będą musieli dostosować się do zmian. Niedziela ma przynieść najwięcej niedogodności.

Przygotowania do zawodów rozpoczęły się już dwa dni temu, co skutkuje zamknięciem Skweru Kościuszki oraz całego Molo Południowego. Dostęp do tych obszarów zostanie przywrócony w poniedziałek.

Zawody triathlonowe oficjalnie rozpoczynają się dzisiaj nocnym biegiem, który ma start zaplanowany na godzinę 22:00. W związku z tym al. Jana Pawła II oraz ulica Świętojańska zostaną zamknięte dla ruchu drogowego. Otwarcie dla ruchu planowane jest po północy.

Sobota przyniesie konkurencje dla początkujących i osób preferujących krótsze dystanse. Uczestnicy będą musieli pokonać 0,75 km w morzu, 20 km rowerem oraz 5 km biegając. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień między godziną 10:30 a 14:30. Zamknięte zostaną ulice Wendy, Chrzanowskiego, Jana z Kolna oraz wybrane odcinki ulic Polskiej i Wiśniewskiego.

Niedziela to najważniejszy dzień dla zawodników, ale również najbardziej kłopotliwy dla mieszkańców i kierowców. To właśnie tego dnia odbędą się prestiżowe zawody Ironman. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz maratonu biegowego – 42,2 km. Organizatorzy szacują, że całkowite przebycie takiego dystansu może zająć sportowcom nawet 16 godzin.