sprzatanie-swiata-gdynia

W Gdyni rusza akcja „Sprzątanie Świata”

W ramach międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata” w całym kraju pojawi się wielu ochotników, którzy będą oczyszczać tereny z niszczących środowisko odpadów. Program ekologiczny obejmie również Gdynię, gdzie całe przedsięwzięcie ruszy 17 września i potrwa przez trzy dni. Wszyscy zainteresowani udziałem w akcji mogą już zgłaszać swoje uczestnictwo.

„Sprzątanie Świata” w Gdyni będzie trwać w dniach 17-19 września, a sama akcja będzie nadzorowana przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni. Wszystkie osoby sprzątające zostaną wyposażone w rękawice ochronne i worki na śmieci. Osoby pragnące wziąć udział w akcji mogą rejestrować swój udział, wchodząc na stronę www.wyrzucam.to . Można tam znaleźć prosty do wypełnienia formularz, który będzie dostępny do użytku do 14 września.

Podczas wypełniania formularza można też zaznaczyć, czy jest to większa grupa sprzątająca. Jeśli tak, to należy podać teren, jaki planuje posprzątać, a także miejsce, gdzie będą składowane worki ze śmieciami. W minionych latach grupy mieszkańców Gdyni sprzątały dzielnice i ulice miejskie, a także tereny niezabudowane, głównie przy trasach szybkiego ruchu, gdzie często leży całe mnóstwo odpadów. Uprzątnięte zostały też kompleksy leśne.

Więcej informacji o akcji „Sprzątanie Świata” można uzyskać w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Gdyni przy ul. Lutego 24. Dostępne są także numery tel. 58 668 84 76 lub 58 668 84 78, pod które można dzwonić w dni robocze w godzinach 08:00-16:00.