oszusci-na-gieldzie

Na giełdzie w Chwaszczynie skonfiskowano galanterię o wartości 7 mln zł

12 września na giełdzie w Chwaszczynie doszło do zatrzymania pięciu osób, które sprzedawały nielegalne produkty z galanterii skórzanej. Zarekwirowany towar wyceniono na kwotę prawie 7 mln złotych. Wszystko dzięki interwencji Krajowej Administracji Skarbowej, która we współpracy z policją aresztowała handlarzy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do sytuacji doszło w niedzielę około południa na giełdzie towarowej w Chwaszczynie. Podczas przeprowadzania kontroli na targowisku funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni znaleźli stoiska z podrobioną galanterią skórzaną, wartą około 7 mln zł. Towar sprzedawało pięciu obywateli z Bułgarii, którzy złamali prawo związane ze znakami towarowymi znanych firm odzieżowych.

Policjanci przeszukali wszystkie podejrzane stoiska, samochody dostawcze i pomieszczenia, w których przechowywano podrobione towary odzieżowe i galanteryjne. Znaleziono nielegalną odzież, paski, obuwie i torebki. Wszystkie produkty były niezgodne z przepisami dotyczącymi własności przemysłowej. Natomiast podczas przeszukiwania pomieszczeń znaleziono także maszyny i gotowe szablony, za pomocą których oszuści tworzyli zastrzeżone znaki towarowe.

Wszystkie produkty zostały skonfiskowane i przewiezione do PUCS w Gdyni. Policja zatrzymała pięciu bułgarskich oszustów, którym sąd postawił zarzuty z fałszowaniem i sprzedażą nielegalnych produktów. Winowajcy otrzymają wysoką grzywnę, a ponadto grozi im również do 5 lat więzienia.