Utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta po masowym zderzeniu ośmiu pojazdów

Podróżujący na Obwodnicy Trójmiasta powinni spodziewać się znaczących komplikacji drogowych. Powodem jest gigantyczny korek, który utworzył się w Gdańsku Karczemkach, kierując się w stronę Łodzi, na skutek zderzenia aż ośmiu samochodów – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Na szczęście, pomimo skali zdarzenia, nikt nie doznał obrażeń.

Zarówno osoby podróżujące prywatnymi autami jak i ciężarówkami muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami na Obwodnicy Trójmiasta na skutek tego wielkiego karambolu. Informacje o incydencie przekazała dyżurna GDDKiA w Gdańsku, Magdalena Litwinowicz, w poniedziałek, podkreślając, że do zdarzenia doszło po godzinie 17.

Według jej relacji, pojazd ciężarowy nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w kolizję pięciu samochodów, które wcześniej zatrzymały się na pasie awaryjnym bez przeszkadzania w ruchu. Uderzenie spowodowało obrócenie samochodu ciężarowego i zablokowanie lewego pasa ruchu. W wyniku tego incydentu, doszło do kolejnej kolizji dwóch innych pojazdów, które zablokowały prawy pas drogi około 50 metrów dalej. Służby ratunkowe zostały natychmiast wysłane na miejsce – poinformowała Litwinowicz dla Polskiej Agencji Prasowej.

Na skutek tego rozległego karambolu, w którym uczestniczyło siedem samochodów osobowych i jeden ciężarowy, nikt nie odniósł obrażeń. Niestety, komplikacje w ruchu mogą utrzymywać się do około godziny 19:30.