Utrudnienia dla kierowców na Obwodnicy Trójmiasta z powodu remontów i niekorzystnych warunków drogowych

Potężne utrudnienia czekają na kierowców przemieszczających się Obwodnicą Trójmiasta. To wynik tworzących się zatorów drogowych w kierunku Gdyni, a szczególnie na odcinku pomiędzy Gdańskiem Matarnią a Owczarnią. Sytuacja jest analogiczna dla osób poruszających się w stronę Gdańska na trasie od Gdyni Wielkiego Kacka do Gdańska Matarnia. Przyczyną tych problemów są przede wszystkim prace remontowe prowadzone na wymienionych odcinkach.

Dzień 24 listopada 2023 roku nie zapowiada się łatwy dla kierowców. Już rano, na Obwodnicy Trójmiasta, dostrzeżono znaczne zatory drogowe zarówno w kierunku Gdyni, jak i Gdańska. Rafał Taranowski, reprezentant Gdańskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że utrudnienia są efektem niesprzyjających warunków panujących na drogach oraz prac remontowych na wyżej wspomnianych odcinkach.

Adnotację o kolejnym utrudnieniu można znaleźć około godziny 7:30, gdzie na wysokości Gdyni Dąbrowa doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w barierki energochłonne. Choć na szczęście nie było to zdarzenie poważne i kierowcy nic się nie stało, to jednak spowodowało znaczne problemy komunikacyjne na trasie prowadzącej do Rumi. Jak wynikało z obserwacji, powstały korek rozciągał się na długości aż 7 kilometrów.