Gdyńskie Centrum Zdrowia zainicjowało "Dzień dla zdrowia – w trosce o gdyńskie dzieci", z udziałem prawie 500 dzieci

Ponad czterysta osiemdziesiąt najmłodszych mieszkańców Gdyni uczestniczyło w niedzielnej akcji „Dzień dla zdrowia – w trosce o gdyńskie dzieci”. Inicjatywa ta, zorganizowana przez Gdyńskie Centrum Zdrowia w X Liceum Ogólnokształcącym, przyciągnęła dużo uwagi, zwłaszcza konsultacje z ekspertami od badania wzroku.

Ta akcja profilaktyczna, która jest już drugą edycją tego typu wydarzenia, została zaplanowana i przeprowadzona przez specjalistów z Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Skierowana była do dzieci i ich rodziców, którzy skorzystali z indywidualnych wizyt, porad i konsultacji. Jak podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, inicjatywa ta pokazuje nieustanną troskę miasta o zdrowie najmłodszych mieszkańców. Dodatkowo, szybki dostęp do specjalistów pozwala na wsparcie jeszcze większej liczby potrzebujących dzieci i młodzieży.

Profilaktyczne akcje zdrowotne są regularnie organizowane przez Gdyńskie Centrum Zdrowia. Obecnie, dzięki współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF, możliwość skorzystania z takich inicjatyw ma jeszcze większa liczba osób.