Poprawa warunków komunikacyjnych w Gdyni dla kierowców pojazdów miejskich

Od wielu lat, kierowcy autobusów i trolejbusów w Gdyni borykali się z trudnościami włączenia do ruchu z pętli przy markecie Leroy Merlin na Karwinach, znajdującej się przy ul. Nowowiczlińskiej. Po wielokrotnych interwencjach ze strony kierowców, władze miasta postanowiły zareagować na te problemy.

Przeprowadzono renowację układu drogowego w tym rejonie, na granicy Karwin i Dąbrowy, co pozwoliło na wyznaczenie nowych przystanków. Od dnia 25 listopada, kierowcy większości linii autobusowych i trolejbusowych nie będą musieli już zastanawiać się nad bezpiecznym wyjazdem z pętli przy markecie Leroy Merlin.

Jak podkreślił jeden z kierowców, nowe rozwiązanie stanowi znaczące ułatwienie. W poprzednim systemie kierowcy często napotykali na problem wyjechania z pętli podczas godzin szczytu, ponieważ musieli ustępować pierwszeństwa samochodom osobowym. Często było to źródłem stresu i powodowało niestandardowe sytuacje na drodze, w tym kolizje. Wprowadzona zmiana pozwoli na poprawę sytuacji dla wszystkich użytkowników drogi.