Ukończono modernizację nawierzchni drogowej na ulicy Geskiego w Gdyni

W ostatnich dniach mieszkańcy Gdyni zauważyli znaczne ulepszenia w infrastrukturze drogowej na długim odcinku ulicy Geskiego. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni skutecznie zakończył roboty drogowe, które przeprowadził w ciągu ostatniego tygodnia. Prace te dobiegły końca w środowy dzień.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni odpowiedzialny za rozwój miasta, poinformował, że zaplanowane prace renowacyjne przy ulicy Kaspra Geskiego rozpoczęły się we wtorek, jak wcześniej obiecano. Zakres robót obejmował odcinek około 200 metrów pomiędzy ulicami Opata Hackiego i Stefana Ramułta. Jego zdaniem, nowa droga jest nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna dla użytkowników.

Podczas robót drogowych na ulicy Geskiego wykorzystywany był tylko jeden pas ruchu. Prace prowadzone były etapami, co pozwoliło na ich jak najszybsze zakończenie.

Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, potwierdził, że prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem w środę. Teraz mieszkańcy mają do dyspozycji nową, gładką nawierzchnię drogi. Ulica Geskiego jest kluczowa dla komfortu poruszania się lokalnych użytkowników, dlatego tak ważne było kompleksowe przeprowadzenie prac.

W międzyczasie na ulicy Płk. Dąbka także trwają prace związane z remontem nawierzchni. Zgodnie z planem, pierwszy etap prac na odcinku od ul. Arciszewskich do przejścia dla pieszych przy ul. Makowskiego zakończył się w czwartek. Głównym celem prac było wymienienie nawierzchni drogi.