Świąteczny pokaz na żaglowcu Dar Młodzieży: najwyższa choinka w Trójmieście i zwiedzanie statku

W nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia, najbardziej charakterystyczna choinka w Trójmieście zostanie zapalona – znajduje się ona na żaglowcu Dar Młodzieży. Ten lśniący symbol świąt to powtarzająca się tradycja, która ma swoje korzenie w Rejsie Niepodległości z 2018 roku. W tym samym dniu Uniwersytet Morski w Gdyni otwiera drzwi żaglowca dla publiczności, oferując bezpłatne zwiedzanie statku od 10:00 do 17:00.

Nadchodzi niepowtarzalna możliwość przyjrzenia się z bliska Darowi Młodzieży, najbardziej uznawanemu polskiemu żaglowcowi. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o fregacie szkolnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i zobaczyć jak wygląda od środka, ma okazję to zrobić podczas nadchodzącej niedzieli, 10 grudnia, w godzinach od 10:00 do 17:00. Żaglowiec będzie zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim, a zwiedzający będą mieli możliwość wejść na pokład i poznać warunki panujące dla praktykantów i załogi podczas rejsów.

Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, zaprasza wszystkich mieszkańców Gdyni oraz turystów do odwiedzenia żaglowca. Zobaczyć będzie można miejsce życia codziennego pracujących na statku – jak praktykanci i stała załoga zmagają się z wyzwaniami żeglugi, jak wygląda jadalnia, a także kapitański salon. O godzinie 17:00 najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na grotmaszcie Daru Młodzieży.