Port Gdynia: Władze PiS oddają terminal zbożowy na dzierżawę – na sytuację narzekają posłowie KO

Według przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, obecny rząd, kierowany przez Prawo i Sprawiedliwość, zdaje się przekazywać w ręce zewnętrznych podmiotów terminal zbożowy w Gdyni. Terminal ten, po gruntownym remoncie, jest teraz w stanie obsłużyć duże jednostki statków. Przed podpisaniem umowy dzierżawy, muszą zostać uzyskane zgody od kilku instytucji, m.in. od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz ministra odpowiedzialnego za sprawy gospodarki morskiej – przypomniał dział marketingu Portu Gdyni.

Posłowie KO, w skład których wchodzą Michał Kołodziejczak, Kazimierz Plocke, Piotr Borys, Arkadiusz Marchewka oraz Jacek Karnowski, na konferencji prasowej ogłosili prowadzenie kontroli poselskiej w Ministerstwie Infrastruktury. Tłumaczył to poseł Marchewka, mówiąc o tym jak prosili o dokumenty dotyczące planów przekazania terminalu zbożowego w porcie Gdynia na dzierżawę. Jednak według niego ministerstwo nie posiada pełnej kontroli nad tą sprawą.

„Istnieje sprzeczność między tym co mówią a czym zajmują się na co dzień. Zapewniają, że chronią interesy rolników, wyznają, że to jest dla dobra państwa polskiego, jednak w praktyce nie podejmują żadnych działań ku temu. Musimy zdać sobie sprawę, że stoimy przed serią decyzji, które okazują się być całkowicie bezowocne” – podsumował Marchewka.