"Ty również możesz służyć i chronić – dołącz do naszej formacji", mówią gdyńskie stróżki prawa

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni otrzymał od lokalnych policjantek plakaty z chwytliwym hasłem „To możesz być Ty, zostań policjantem”. Celem tej inicjatywy było umieszczenie ich na tablicach informacyjnych w autobusach miejskich. Dzięki temu przedstawicielki sił porządkowych mają nadzieję na promocję swojej profesji, a także zachęcenie mieszkańców miasta do podjęcia służby w Policji.

Policjanci regularnie spotykają się z mieszkańcami i młodzieżą podczas różnorodnych spotkań, gdzie prezentują atrakcyjność swojego zawodu oraz namawiają do wstąpienia w szeregi funkcjonariuszy. Tym razem postanowili pójść krok dalej i zwrócić się z prośbą do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni o pomoc w promocji ich kampanii. Plakaty z motywującym hasłem „To możesz być Ty, zostań policjantem” mają trafić do możliwie jak najszerszego grona odbiorców za pośrednictwem tablic informacyjnych w autobusach miejskich.

Inicjatywa ta ma na celu nie tylko promocję zawodu policjanta, ale również zwiększenie zainteresowania służbą w Policji wśród osób korzystających z komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze liczą na to, że dzięki temu uda się im przyciągnąć nowe osoby do służby w szeregach sił porządkowych.